Swipe to the left

WELNESS KOÇU YILMAZER İLE SAĞLIKLI YAŞAM ÜZERİNE

WELNESS KOÇU YILMAZER İLE SAĞLIKLI YAŞAM ÜZERİNE
By Özgül Kaya 29 Mayıs 2016 542 Gösterim Yorum yok

Lancome’un yeni ürünü Energie De Vie için İstinye Park mağazamızda müşterilerimize doğru beslenme ve egzersiz konularında bilgi vermek üzere bulunan Welness Koçu Tuğrul Çağrı Yılmazer ile sizler adına konuştuk. Yılmazer bize Energie De Vie’yi anlatırken hayatımızı daha sağlıklı kılabileceğimiz tüyoları da verdi...

Lancome’un yeni çıkardığı, anti-aging kapsamında yenilenmeye yönelik tamamen doğal içeriklerden oluşan bir ürün için buradayız: Energie De Vie. Doğru beslenme ve egzersiz programlarının içinde yerinin olduğunu düşündüğüm bir ürün. Egzersizin welness, anti-aging odaklı olması gerektiğini düşünen biri olduğum, beslenmede de doğal gıdalardan yana bir model izlenmesi gerektiğini düşündüğüm için buradayım. Lancome’un geliştirdiği bu ürün bu doğrultuda destek olarak hayatımızda olabilir.

ANTİOKSİDAN DEPOSU

Geçmiş zamanda Çin tıbbında bile kullanılan, alternatif tıpta yeri olan ve 2012 yılında tekrar yükselişe geçen goji berry dediğimiz bir antioksidanı temel alarak oluşturulmuş bir ürün. Günlük yorgunluk, stres, sıkıntı ile birlikte artan kortizon miktarı ve serbest radikallerle beraber kısa vadede vücutta yıpratıcı bir etki oluşuyor. Uzun vadede de kansere kadar ilerleyebilecek hücre bozulmasına yol açılabiliniyor. Bunlardan uzak durmanın bir kaç yolu var. Egzersiz yapabilirsiniz ve böylelikle hücre yenilenmesini hızlandırabilirsiniz. Sağlıklı beslenme ile de vücuttaki rejenetiv faaliyetleri hızlandırabilirsiniz. Bunun bir diğer yolunda da, doğal içeriği olan bir takım ürünlerle antioksidan kaynaklarını edinebilirsiniz.

Energie De Vie içeriğindeki limon ekstratı, kantaron ve goji berry ile yüksek miktarda antioksidan içeriyor. Bu üründeki antioksidanları gıdalardan da alabilirsiniz. Ama antioksidan denince kuruyemişler, goji berry gibi kaynaklar gelir. Bu kaynaklar sınırlı tüketilse bile çok ciddi kalori içeriyorlar. Siz Energie De Vie ile cilt üzerine uygulama yaptığınızda aynı antioksidan miktarını minimum kalori ile alıyorsunuz. Cildinizdeki yenilenmenin yanı sıra, alacağınız antioksidanlarla serbest radikalleri bastırıp yaşlanmayı engelliyorsunuz.

DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN TÜYOLAR

- Beslenmemizdeki en önemli hata su tüketimi. Mutlaka herkes su tüketimini artırsın. İçtiğiniz çayı, kahveyi sudan saymayın ve su tüketimini mutlaka artırın. Bu konudaki akademik veri yirmi kilo başına günlük bir litredir.

- Güne kahvaltı yaparak başlayamasanız bile mutlaka sabah uzun süre aç kalmayın. İşe başlamadan önce tokluk hissi verecek bir şeyler yiyin.

- Yatmaya dört saat kala katı ve kalorili gıda alımını kesin. Bu saatte alınan her kalori, uyku moduna girildiğinde yakılamayacağı için yağa dönüşür.

- Son olarak egzersize değinmek isterim. Aslında toplumumuz bu konuda biraz bilinçlenmeye başladı. Son dönemde herkesin parkta, sahilde bir şekilde spor yaptığını, en azından yürüdüğünü görüyoruz. Bir tık daha bilinçlenmenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Egzersizi daha etkili kılmak için yaş gözetmeksizin direnç egzersizleri yapmak doğru olur. Direnç egzersizi vücudun belli bir mukavemete karşı koyduğu egzersizdir. Halk dilinde pilates bantı olarak geçen bir gym bant alıp onunla egzersiz yapabilirsiniz. Ağırlık, pilates veya yüzme de direnç egzersizidir. Yeter ki vücudu bir mukavemetle beraber çalıştırın. Kendi vücut ağırlığınızla yaptığınız koşu, yürüyüş gibi egzersizler tabii ki çok faydalı ama çıtayı bir üst seviyeye taşımak için bu egzersizler şart. Özellikle kadınlarda osteoporoz riskini göz önünde bulundurursak, kemiklerdeki kalsiyum tutumunu artırabileceğimiz en büyük kısım direnç egzersizleri. Siz istediğiniz kadar kalsiyum içeren ürünleri dışarıdan alın, kemik üzerinde onun tutumunu sağlayacak bir baskı uygulamazsanız hiçbir işe yaramaz.

ENERGIE DE VIE

Goji beri ve limon özünden oluşan bu sihirli iksir, cilde enerjisini geri verirken, cilt dokusunu arındırır, cildin pürüzsüz yapısını ve göz alıcı ışıltısını geri kazandırır.

LİKİT BAKIM

Cilde yumuşak bir etki veren ve cildin ışıltısını geri kazandıran Likit Bakım, formülü sayesinde kolay uygulanıyor ve emiliyor. Bu özelliğiyle nemlendiriciler arasında bir adım öne çıkan ürün ile daha ilk temasta kusursuz bir dolgunluk ve pürüzsüzlük sağlanıyor.

GECE MASKESİ

Siz derin uykudayken o durmadan çalışarak cildinizi yeniliyor. Yeni bir güne uyandığınızda cildiniz de nem açısından doygun, enerjik ve taze oluyor.

Artık güne enerjinizi en üst seviyeye çıkarmış olarak başlayabilirsiniz. Üstelik hayat rutininin yaşlandırıcı etkilerini de sıfırlayarak...

Posted in: Cilt BakımıSevil'den
Bize Ulaşın