Swipe to the left

SİNEMANIN ASİ YILDIZI: JOHNNY DEPP

SİNEMANIN ASİ YILDIZI: JOHNNY DEPP
By Utku Olgun 29 Haziran 2016 1082 Gösterim Yorum yok

Sayısız film ve ödül ile sinemanın en önemli isimlerinden biri olan Johnny Depp’in aslında hayallerini müzik süslüyordu. Müzik dünyasına 12 yaşında gitar çalarak başlayan ünlü oyuncu, 15 yaşında hayallerini izlemek için okulunu bıraktı ve “The Kids” grubunda kendine yer buldu. İlk evliliğinide gruptaki bir başka müzisyen arkadaşının kardeşi ile 1983’te yapan Depp, bu evliliğindeki problemler nedeniyle gruptan ayrıldı.

Yirmi yaşına geldiğinde bambaşka bir dünyanın kapıları açıldı. Korku filmlerinin kültlerinden olan “Elm Sokağı Kabusu’nda 1980 yılında ilk rolünü oynayan Depp, gerçek anlamda oyunçculuğa “21 Jump Street” dizisiyle başladı. İlk başrolü de “Edward Makas Eller” oldu.

Artık şöhretin kapıları ardına kadar açılmıştı. Filmler de ardı ardına sıralanmaya başladı: “What’s Eating Gilbert Grape”, “Benny ve Joon”, “Köstebek”, “Vegas’ta Korku ve Nefret”, “Amerikan Rüyası”, “Ed Wood”, “9. Kapı”, “Hayalet Süvari”, “Çikolata” ve “Beyaz Şeytan”.

“KARAYİP KORSANLARI”

Bütün bu filmlerle ününne ün katan Johnny Deep’in gerçekten patlamasının zamanı gelmişti. Nitekim bu patlama kısa süre sonra Gore Verbinski’nin yönettiği ve başrolü Orlanda Bloom ve Keira Knightley ile paylaştığı “Karayip Korsanları Serisi” ile oldu.

Daha sonra “Gizli Pencere”, “Halk Düşmanları”, “Charlie’nin Çikolata Fabrikası”, “Fleet Sokağının Şeytan Berberi”, “Tutku Günlükleri”, “Karanlık Gölgeler”, “Evrim”, “Üçkağıtçı Mortdecai”, “Sihirli Orman” ve “Kara Düzen filmlerinde oynadı.

Sinemada çok sayıda önemli filmde başrol oynayan ve sayısız ödül alan Depp, 3 defa aday olmasına rağmen Oscar alamayan yıldızlar arasında yer alıyor.

DIOR SAUVAGE

Sinemanın en yakışıklı simalarından Johnny Depp, Dior’un yeni parfümü Sauvage’nin yüzü olarak dikkatler bir kez daha üzerinde toplandı. Asi, kurallarını kendi belirleyen, yaşamdan tad almasını biler erkeklerin kokusu Sauvage adeta Depp’i tarif ediyor.

Bu odunsu koku, tazeliği cilde taşıyan adeta bir özgürlük manifestosu. Esans açısından Eau De Parfüm yoğunluğunda bir Eau De Toilette...

Posted in: ParfümSevil'den
Bize Ulaşın