Swipe to the left

RUJ SEÇERKEN BUNLARA DİKKAT

RUJ SEÇERKEN BUNLARA DİKKAT
By Utku Olgun 20 Ağustos 2016 949 Gösterim Yorum yok

Ruj seçerken ten renginden dudak yapına, makyajını kullanacağın saatten yaptığın makyajın genel özelliklerine kadar bir çok etmen rol oynuyor. Peki sen hangi durumlarda nasıl ruj seçmen gerektiğini biliyor musun?

- Aslında makyaj bir bütün olarak ele alınmalı. Bu nedenle makyajında hangi ton ağırlıktaysa o tonu tercih edebilirsin.
- Eğer açık tenliysen senin için doğal tondaki rujları önerebiliriz. Eğer tenin koyuysa şeftali veya kayısı çok daha uygun olacaktır.
- Eğer makyajını gece kullanacaksan, genel olarak normalde kullandığın tonun biraz daha parlağını tercih etmelisin. Buna paralel olarak, gündüz makyajında da biraz daha mat kullanmalısın.
- Tabii ki dişler de ruj seçiminde önemli rol oynuyor. Eğer dişlerinin beyazlığı tatmin edici değilse, koyu tonlardan uzak durmanı öneririz.
- Gece makyajında açık tenliler özellikle çilek kırmızı rujları çok daha iyi taşıyor. Koyu tenliler ise ilk tercih bordo olmalı.
- Yine genel bir tanımlamayla ince dudaklıysan parlak, kalın dudaklıysan mat tonlardaki rujları tercih etmeni öneriyoruz.
- Genel makyaja uygunluğa tekrar dönersek, allığın da önemli bir kriter olduğunu vurgulamalıyız. Eğer allığın bronz tonlardaysa yine bu tonlarda, pembe tonlarda ise kırmızı veya bordo ruj kullanmalısın.
- Tercihin doğal bir makyajsa, ruj tercihinde dikkat etmen gereken en önemli konu seçeceğin rujun doğal dudak renginden iki ton koyu olması.

Posted in: MakyajSevil'den