Swipe to the left

PARFÜM SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

PARFÜM SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
By Utku Olgun 31 Temmuz 2016 2104 Gösterim Yorum yok

Birbirinden güzel ve çekici seçenekleriyle parfümler aslında koskoca bir okyanus ve sen bu okyanustan doğru bir bardak suyu seçmelisin. Nasıl mı?

- Parfüm seçerken bir çok parfümü deneyerek karar veriyoruz. Tavsiyem, çok sayıda parfümü bunun için özel olarak üretilen kartlarda denemen. Sadece en çok beğendiğin iki tanesini tenine sıkmalısın. Aksi takdirde karışan kokular algılarını yanıltabilir.
- Parfüm denerken koku mutlaka nabız alan yerlerde denenmeli. Bu noktalar, kokunun daha iyi algılanmasını sağlıyor. Bu açıdan en doğru yer bilekler.
- Parfüm denemek için en doğru zaman öğleden sonra. Bu saatlerde algılar daha açık oluyor.
- Ağır ve baharatlı yemeklerden sonra parfüm denemek büyük oranda yanıltıcı oluyor. Böyle bir yemek planlıyorsan, parfüm seçimini öncesine almalısın.
- Parfümü nabız bölgesine sıktıktan yarım saat sonra kokunun uygun olup olmadığını test etmek, en doğru seçim için kaçınılmaz.
- Parfüm seçerken mevsim, giyim tarzı, kullanılacağı yerler göz önünde bulundurulmalı. Örneğin işte kullanmak için seçilen bir koku, gece gittiğiniz yer için doğru olmayabiliyor.
- Parfüm denemeye giderken üzerinde hiçbir koku olmaması da son derece önemli.
- Deneme için kullandığın parfümü çok sıkmaman da önemli. Çünkü bu yanıltıcı olabiliyor.
- Son olarak, parfümü sıktıktan sonra bilekleri birbirine sürtmek, kokunun dengesini bozduğunu belirtmeliyim. Bunu yapmamaya özen göstermelisin.

Posted in: ParfümSevil'den
Bize Ulaşın