Swipe to the left

LOLİPOP TADINDA SEZON MAKYAJI - GUERLAIN

LOLİPOP TADINDA SEZON MAKYAJI - GUERLAIN
By Utku Olgun 22 Mart 2016 2957 Gösterim Yorum yok

Bu sezon ilk önce La Petite Robe Noire parfümünü çıkaran Guerlain ruj ve ojelerini bu lansmanın ardından çıkardı. Zaten tatlı olmasının yanında rujlar La Petite Robe Noire kokusuyla da ayrı bir cazibe veriyor. Aynı zamanda besleyici olan rujlar yarı transparan özelliğinde. İlk kat ,tatransparan, ikinci katta örtücü ve üçüncü katta da daha youn renkler elde edebiliyorsunuz.

GUERLAIN SEZON MAKYAJI NASIL YAPILIYOR?

Sezon makyajımızda ilk önce hem makyajı sabitlemek hem de daha net ve pürüzsüz bir görüntü elde etmek için cilde baz uyguluyoruz. Bazın ardından cilt tonuna uygun bir fondöten seçiyoruz. Daha sonra göz altına concealer uyguluyoruz. Concealerı ayrıca burun kenarı, mimik çizgilerinin üzerleri, iki kaşın ortası gibi özel yerlerde de kullanıyoruz. Böylelikle yüzde daha genç ve taze bir görüntü elde ediyoruz. Sonraki adımda ince yapılı bir pudra ile bütün yüzün üzerinden geçiyoruz.

GÖZ MAKYAJI SMOKEY EYES

Guerlain’in bu sezon göz makyajı mürdüm ağırlıklı. Öncelikle yine baz uyguluyoruz. Bazın ardından bütün göz kapaklarına kaşın altına kadar transparan yapıda, cilt rengine uygun tonlarda far uyguluyoruz. Ardından kirpik dibinden itibaren kişinin tercihine göre siyah veya kahverengi göz kalemi çekiyoruz. Daha sonra yine tercihe göre rengi belirlenen farı çektiğimiz kalemin üzerinden dağıtarak geçiyoruz. Böylelikle daha buğulu bir görüntü elde ediyoruz. Aynı işlemi gözün alt kısmında da tekrar ediyoruz. Kirpiklere uyguladımız maskarayla göz makyajını tamamlıyoruz.

Son olarak da allık ve lolipop tadındaki rujlarla makyajı bitiriyoruz.

(Guerlain Ürün Detayları)

Posted in: Makyaj
Bize Ulaşın