Swipe to the left

LIFE STYLE 9 MAYIS

LIFE STYLE 9 MAYIS
By Utku Olgun 9 Mayıs 2016 988 Gösterim Yorum yok

KİTAP
MUSTAFA KEMAL’İN ROMANI 2 – YILMAZ GÜRBÜZ

Ulu önder Mustafa Kemal’in hayatını romanlaştıran ünlü yazar Yılmaz Gürbüz, bu ikinci ciltte Mustafa Kemal’in gençlik yıllarını kaleme almış. Mustafa Kemal artık genç bir Harbiye öğrencisidir. Ama Osmanlı’nın içinde bulunduğu sıkıntının ve bir şeyler yapması gerektiğinin farkındadır. Bu nedenle giriştiği çalışmalarda tutuklanır. Tabii ki bu Mustafa Kemal’i yıldırmaz ve mücadelesi için daha bir çok sıkıntıyı göze alarak çalışmalarına devam eder...


SİNEMA
HITCHCOCK / TRUFFAUT

Kent Jones’un yönettiği Belgesel’de yönetmen, François Truffaut’un 1966 yılında Hitchcock´la yaptığı söyleşiler neticesinde yayınladığı “Hitchcock´a Göre Sinema”dan hareket ederek, günümüzün en önemli yönetmenlerine kitabı üzerlerindeki etkisini soruyor. Fincher, Schrader, Scorsese, Assayas, Bogdanovich gibi isimler de soruyu cevaplıyanlar arasında...

Yönetmen: Kent Jones
Yapım: Charles S. Cohen, Olivier Mille
Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016


ETKİNLİK
KLASİK CUMARTESİ – BİZDEN VE DÜNYADAN ÇAĞDAŞ TINILAR

Aydın Büke’nin sanat yönetmenliği ile düzenlenen “Klasik Cumartesi” serisi, bu sezon son konseriyle 14 Mayıs’ta saat 17:00’de Pera Müzesi’nde. Diskant Ensemble’nin sahne alacağı konserde, orkestra yerli ve yabancı eserleri sanatseverlerle buluşturacak.

Ahmet Altınel’in yönetimindi ki Diskant Ensemble’de klarnette Ebru Mine Sonakın’ı, viyolonselde Çağlayan Çetin’i, kanunda Esra Berkman’ı, arpta İpek Mine Sonakın’ı, vurmalı çalgılarda ise Okan Akan’ı izleyeceğiz.

MÜZİK
GIYBET – SERDAR ORTAZ

Türk Pop Müziği’nin en önemli isimlerinden Serdar Ortaç, yeni albümü “Gıybet” ile müzik marketlerde. Performansı ile yine listelerin en üst sıralarındaki yerini almaya aday olan Ortaç yeni albümünde on şarkı ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

1. Gıybet
2. Fakir / Feat. Mert Ekren
3. Abi
4. Sulu Göz
5. Çakal / Feat. Tan Taşçı
6. Sultan
7. Harap
8. Kalleş / Feat. Suat Aydoğan
9. Yarım Gitti
10. Tatlı Belam

Posted in: Life Style
Bize Ulaşın