Swipe to the left

GÖZ MAKYAJINI TEMİZLERKEN ZARAR VERME

GÖZ MAKYAJINI TEMİZLERKEN ZARAR VERME
By Özgül Kaya 25 Ağustos 2016 691 Gösterim Yorum yok

Göz makyajı olmadan hiçbir makyaj tamamlanmaz. Özellikle bakışların büyüsünü ve güzelliğini ortaya çıkaran göz makyajı, makyajın tümü gibi zamanı geldiğinde mutlaka temizlenmeli. Ancak göz bölgesi, yüzdeki diğer bölgelere oranla çok da hassas. Bu nedenle göz makyajını çıkarırken bazı kurallara uymak gerekiyor. Peki bunları biliyor musun?

- Bütün kozmetik ürünlerinde olduğu gibi göz makyajı temizlemek için de doğru ürünü kullanmak çok önemli. Kullanılan maddenin gözle temas etme riskinin bulunduğu dikkate alınarak, ürün seçiminde ekstra özen gösterilmeli.
- Eğer lens kullanılıyorsa mutlaka göz temizlemeden önce çıkarılması öneriliyor.
- İçeriğinde alkol bulunan ürünler göz için çok da sağlıklı olmayacağından, ürün seçilirken buna dikkat edilmeli.
- Yukarıda da bahsettiğimiz gibi göz bölgesi son derece hassas. Bu nedenle göz makyajı temizlenirken çok daha yavaş olunması doğru olur. Bunun yanında fazla baskı uygulanmadan, yumuşak hareketlerle makyaj pamuğu kullanılmalı.
- Göz makyajı temizlemeden önce derin bir nefes alınıpp öyle harekete geçilmeli. Çünkü acele ile yapılacak temizleme tehlikeli olabilir.
- Profesyonel markaların ürünleri, göze zarar vermeyecek şekilde formülleniyor. Ancak yine de temizleme yapılırken ürünün göze temas etmemesine dikkat edilmesi gerekiyor.
- Göz makyajı temizlenirken uyulması gereken bir diğer kural da, önce göz kaleminin temizlenmesi. Böylelikle göz kapakları temizlenirken kalemin yayılmasını önüne geçilmiş olunur.
- Son olarak makyaj temizlenirken hareketlerin içten dışa doğru yapılması, göz pınarının korunması için önemli bir nokta.

Posted in: MakyajSevil'den