Swipe to the left

ELIZABETH ARDEN’DEN İSTANBUL MAKYAJI

ELIZABETH ARDEN’DEN İSTANBUL MAKYAJI
By Utku Olgun 21 Nisan 2016 2590 Gösterim Yorum yok

Elizabeth Arden’in yeni sezon makyajı hakkında Uluslararası Güzellik Mimarı Yves Hajjar ile konuştuk. Hajjar ayrıca bizim için İstanbul makyajı uygulayarak makyajı detaylarıyla anlattı...

Elizabeth Arden’in makyajının yeni sezonundaki renkleri Akdeniz’deki gün batımının yaydığı renklerden ilham alınarak oluşturulmuş. Tabii ki bronzlaştırıcı etkiler yansıyor. Bu bronzlaştırıcı etkinin menekşe, yeşil tonlarına yansımalarını görüyoruz.

Bronzlaştırıcı etkisi bulunan pudralar yarattığı altın sarısı etkisi ile dikkat çekiyor. Bronzlaştırıcı pudraların en önemli yanı anti-age özelliği taşıyor olması. Bu sayede makyajını yaparken cildine de bakım yapmış oluyorsun. Böylelikle uygulamanın ardından ciltteki çizgilerin azaldığını görüyoruz.

Yeni sezon makyajında gözler oldukça vurgulu. Bu vurguyu gün batımının koyuya doğru giden etkisi ile yaratıyor, gözleri daha koyu renklerle ortaya çıkarıyoruz. Ayrıca gözlere, siyah kadife bir dokunuşla eyeliner ile derinlik veriliyoruz.

Yeni Elizabeth Arden makyajında mücevher taşları gibi isimlendirebileceğimiz, yakut, zümrüt, safir tonlarında göz kalemleri dikkat çekiyor. Kirpiklerin vurgulu ve kıvrık olması önemli. Bu etkiyi Elizabeth Arden’in privage serisindeki kirpikleri besleyen ve uzun görünmesini sağlayan özel bir kirpik serumu ile sağlıyoruz.

Mineral pudralarımızla da, bronzlaştırıcı etki ile birlikte yüzümüze kontur veriyor, yüzümüzün hatlarını belirginleştiriyoruz. Gözlere vurgu yaparken dudakları hafif ve natürel bırakıyoruz. Gün boyu mat renkler kullanılabilir. Akşam için de üzerine bir lip glos ile vurgulu bir etki verebiliriz. Yeni lip glossun içinde Maxi Lip var. Bu da dudaklara dolgunluk veriyor. Yeni sezon lip glossumuzda şeffaf bir görüntü olmasının yanında içerisindeki menekşe renkli pigmetler de önemli. Bu pigmentler sayesinde dişlerimiz daha beyaz görünüyor.

Yves Hajjar'ın makyaj malzemeleriyle yaptığı "İstanbul Makyajı" resmi

İSTANBUL MAKYAJI NASIL YAPILIR

Makyaja, kalıcılığın artması için yapacağımız uygulamalarla başlıyoruz. Bunun için tüm yüze Elizabeth Arden Good Morning Retexturizing Primer, göz çevresine Elizabeth Arden Advanced Eye Fix Primer, dudak çevresine ise Elizabeth Arden Advanced Lip Fix Cream uyguluyoruz.

Elizabeth Arden Flawless Finish Perfectly Nude Make Up - Alabaster 02 ile doğal bir etki yaratıyoruz. Ardından hem göz altlarını kapatan hem de yüzdeki kusurları örten Elizabeth Arden Flawless Finish Maximum Coverage Concealar ile makyajımıza devam ediyoruz. Makyajın kalıcılığını bir kez daha artırmak için Elizabeth Arden Pure Finish Mineral Powder Foundation SPF 20 kullanıyoruz. Bu ürün ayrıca içeriğindeki güneş koruyucu sayesinde cildimize de destek oluyor.

Gözlerde smokey eyes makyajı yapıyoruz. Bunun için Elizabeth Arden Smoky Eye Powder Pencil - 03 Espresso ile göz makyajımıza başlıyoruz. Ardından gölgelendirme için kaşların hemen altına Elizabeth Arden Beautiful Color Eye Shadow Singles Cinnamon kullanıyoruz. Daha sonra kirpiklerin hemen üstüne, aydınlatma amacıyla Elizabeth Arden Beautiful Color Eye Shadow in Blonde uyguluyoruz. Göz kapaklarının ortasına uygulanan Elizabeth Arden Beautiful Color Eye Shadow Singles Shimmering ile Smokey Eyes makyajımız devam ediyor.

Gözlerin iç tarafına Elizabeth Arden Sunkissed Pearls Cream Eye Shadow Stylo sürüyoruz. Daha sonra Elizabeth Arden Beautiful Color H/ints Liq Eye Liner - Jet Black kullanıyoruz. Kirpikleri dolgunlaştırmak için de Elizabeth Arden Ceramide Lash Extending Treatment Mascara – Black uyguluyoruz. Bu ürün aynı zamanda kirpikleri yeniden yapılandırmasıyla da dikkat çekiyor. Elizabeth Arden’in çok özel göz farı Elizabeth Arden Beautiful Color Eye Shadow Singles Bone’u özellikle göz çevresindeki kemiklerin üzerine aydınlatma ve lifting etkisi vermesi için sürüyoruz.

Dudaklara geçmeden önce kontür vermek için yüz çevresine Elizabeth Arden Sunkissed Pearls Bronzer And Highlighter Warm Pearls uyguluyoruz.

Sırada dudak makyajımız var: Her türlü lip gloss ile uyum sağlayabilen Elizabeth Arden Smooth Line Lip Pencil Raisin ile dudak etrafını geçiyoruz. Ruj olarak da Elizabeth Arden Beautiful Color Lipstick 17 Desert Rose’u tercih ediyoruz. Son olarak Elizabeth Arden Beautiful Color Luminous Lip Gloss – 01 ile de dudaklara ışıltı kazandırarak İstanbul makyajımızı tamamlıyoruz.

AYNA AYNA SÖYLE BANA

Hem dünyaca ünlü Uluslararası Güzellik Mimarı Yves Hajjar’ın sihirli elleriyle uygulayacağı makyaj ile güzelliğinize güzellik katacağınız hem de makyajın ardından Sihirli Ayna’nın karşısına geçerek aynanın sizin için ne söyleyeceğini gözlerinizle göreceğiniz etkinliğimiz 21 Nisan Perşembe günü Sevil Akmerkez Mağazası’nda devam ediyor.


Posted in: MakyajSevil'den
Bize Ulaşın