Swipe to the left

DİŞİL SAF AŞIRILIK

DİŞİL SAF AŞIRILIK
Editör: Timur Sahar 6 Aralık 2018 1273 Gösterim Yorum yok

Aşırılığın manifestosu:

"Zihniyetleri ancak deneyimlerin sınırlarını zorlayarak değiştirebiliriz."

- Paco Rabanne, 1967.

Kuralları yıkmak. Haute Couture dünyasının 1960'lardan bu yana vizyonerliğiyle tanınan kaçınılmaz tasarımcısı Paco Rabanne'ın felsefesi bu. Devrim! Zincirleri kır, yeri yerinden oynat!

1993'te tabuları yerlebir ederek piyasaya sürülen XS, kült çakmak görünümlü şişesiyle Alevin gücünü yansıtıyordu. Bunun ardından 2000'lerde Black XS serisi vahşi orman kokusuyla asiliği betimliyordu. 2017'de çıkan "Pure XS" ve yeni alter-egosu "Pure XS for Her" ise en saf haliyle aşırılığa, cinselliğe ve erotikaya geri döndü.

Fantezi gerçeğe dönüşüyor, koku soluyanın aklını başından alıyor ama arzulananın elde edilmesi çok zor. Çünkü onun zaten her şeyi var. Adeta sarhoş edici. Bu yabani ve kışkırtıcı floral esans, Quentin Bisch tarafından orgazmı şişelemek amacıyla yaratıldı.

Çiçeksi bir sarılış, ylang-ylang'ın sıcaklığı ve yasemin ışıltılarının arasından süzülen vanilya damlaları. İnsanı sıradanlıktan alıkoyarak içgüdüsünü canlandırması için teşvik edercesine cezbediyor. Ardından "PAT!" gibi gelen patlamış mısır notaları ile misk ve ahşap ezgileri arzuyu ateşliyor.

Saf Aşırılığın Dişil bir dışavurumu, arzunun vücut bulmuş hali.