Swipe to the left

DIOR’DAN STROBING MAKYAJI

DIOR’DAN STROBING MAKYAJI
By Utku Olgun 1 Mayıs 2016 1217 Gösterim Yorum yok

Dior’un Eksper Make-up Artisti Mücahit Bayraktar bize strobing makyajı anlattı...

Günümüzde artık kadınlar makyajın yoğun yapısını yüzünde hissetmek istemiyorlar. Strobing makyaj da daha çok ışık oyunlarını kullanarak kadının doğal güzelliğini ön plana çıkarıyor. Bu nedenle strobing makyaj en çok tercih edilen makyaj stillerinden biri.

Strobing makyajın kullanım yerleri tamamen kişisel tercihlere bağlı. Ancak yine de strobing makyajın natürel özelliği onu günlük hayatta kullanıma daha uygun yapıyor. Yine de gece de kullanılabilir. Gece kullanım için gözleri biraz daha vurgulamak yeterli olacaktır.

Strobing makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta çok koyu tonlar kullanmamak. Ten rengimizi tercih ediyoruz. Kontür vermek istediğimiz yerlere de, diğer makyaj tekniklerinin aksine, daha açık renkler tercih ediyoruz. Bu da yüz hatlarımızın daha dolgun, canlı ve pürüzsüz gözükmesini sağlıyor.

STROBING MAKYAJ NASIL YAPILIR?

İlk olarak makyaja Dior Capture Totale - Multi-Perfection UV Base’i dağıtarak tüm yüze uyguluyoruz. Böylelikle ışığı hapsederek cildi daha taze ve genç gösterebiliyoruz. Daha natürel bir efekt istediğimiz için fondöten tercimizi Dior DiorSkin Nude Air’den yana kullanmalıyız. İki fondöten kullanıyoruz. Ten rengi olanı tüm yüze, ten renginin bir ton açığını da hatları daha çok ortaya çıkarmak için yüzümüzün yüksek kesimlerine kullanıyoruz.

Göz makyajında ilk önce baz olarak Dior Backstage Eye Prime’ı kullanıyoruz. Bu ürün içeriğindeki teknoloji sayesinde farın gün içinde akmasını ve dağılmasını önlüyor. Gözlerde biraz daha yukarı kalkma efekti vermek istersek, köşelere Dior Diorshow Art Pen Catwalk Black kullanarak dağıtabiliriz. Bu iki uygulamanın ardından Dior’un Backstage koleksiyonundan Dior Eye Reviver Backstage Eye Palette’i kullanıyoruz. Bu ürün bir tanesi eyeliner olmak üzere altılı far paletidir. Maskara tercihimizi de, en iyi maskara dalında 2015-2106’da en iyi maskara ödülünü almış, Diorshow Maskara oluyor. Bu maskarayı yelpaze tekniğiyle kirpikleri biraz yana açarak uyguluyoruz. Göz altına Dior Skinflash Concealer kullanıyoruz. Bu ürünün storbing makyajdaki en önemli avantajı, yüzün yüksek kesimlerine kullanarak vurgulamak istediğimiz yerleri ortaya çıkarabilmemiz.

Allık olarak Dior DiorSkin Diorblush’ı tercih ediyoruz. Dudaklara da ilk olarak Dior Rouge Contour Pen 169’u kullanıyoruz. Son olarak yüzün yüksek kesimlerine Dior DiorSkin Nude Air’ı kullanarak makyajımızı bitiriyoruz.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Dior’un bütün ürünleri son derece profesyonel. Ama bir ürünü birinci olarak seçmem gerekirse Dior’un Backstage koleksiyonundaki Dior Mascara Diorshow Maximizer Primer’i tercih ederim. Kirpikleri dört kadar hacimli gösterme özelliği bu tercihimde birinci etmen. Her ne kadar maskaralarımız bakım odaklı olsa da, Dior Mascara Diorshow Maximizer Primer maskaranın olası olumsuz etkilerini ortadan kaldırıyor, kirpiklere bakım yapıyor ve maskaranın etkisini dört kat artırıyor.


Posted in: Makyaj
Bize Ulaşın