Sorularla YES - Yil Boyu Ekonomi̇k Satiş

YES nedir?

YES uygulamasi, bugün pek çok mağazanin yaptiği gibi belirli dönemlerde gerçekleştirilen bir indirim uygulamasi değildir. Sevil'de, YES'le bir ürün yil boyunca indirimlidir. Örneğin, Babalar Günü'nde kimi ürünlerde, mesela erkek parfümlerinde indirim yapiliyor. Sevil'de ise ayni erkek parfümü yil boyunca zaten indirimli. Babalar Günü'nde uygun, daha sonra pahali diye bir uygulama yok. Yil içinde ayni ürünü ne zaman alirsaniz alin, zaten indirimli alirsiniz. Ürünlerde çift etiket bulunuyor. Ayni anda hem etiket fiyatini hem de Sevil YES fiyatini dolayisiyla ürünü ne kadar uygun aldiğinizi görebilme şansina sahip oluyorsunuz.

İndirimin oraninin kesin bir yüzdesi var mi?

Böyle kesin bir yüzde yok. İndirim orani ürüne göre farklilik gösterebiliyor. Çünkü amacimiz belli oranlarla tüketicinin gözünü boyamak değil, ürünleri olabilecek en uygun şartlarla tüketiciye sunmaktir.

YES'in avantajlari neler?

Ürünleri tüm Sevil Mağazalari'ndan, görerek deneyerek, eşdeğer ürünlerle karşilaştirarak istediğiniz dönemde ayni indirimli fiyatla alabiliyorsunuz. Yani yurt dişina çikmayi veya kampanya dönemlerini beklemenize gerek kalmadan alişveriş imkani bulabiliyorsunuz.

YES uygulamasinin etkileri, geri dönüşü nasil oldu?

Şu ana kadar gelen tepkiler çok güzel. Müşteriler çok memnun. Çünkü bu uygulama sayesinde sadece kozmetik ve parfümeri ürünlerini ekonomik olarak satin almakla kalmiyorlar, ayni zamanda istedikleri anda alternatifleri ile birlikte tüm ürünleri ellerinin altinda bulabiliyorlar.